მატუაშვილი ანა

Facebook
Google+
Twitter

დაამთავრა  თბილისის შოთა  რუსთაველის თეატრისა და კინოს სახელმწიფო უნივერსიტეტი და რეზო ჩხეიძის სახელოსნო

ილიაუნის თეატრში შესრულებული როლები:

მნიშვნელოვანი როლები სხვა თეატრებში:
მიხეილ თუმანიშვილის სახელობის კინომსახიობთა თეატრი:
  • ანა – “ხომ არ აფრენ” (რეჟისორი: რუსუდან ბოლქვაძე)
  • კრისტენსენი – “უხერხემლობა” (რეჟისორი: ირაკლი გურგენიძე)
  • მესამე – “მართლა” (რეჟისორი: მანანა მენაბდე)
  • ვერა – “ქალაქი N” (რეჟისორი: რუსუდან ბოლქვაძე)
  • ნანილი – “ნანილი” (რეჟისორი: ნუგზარ ბაგრატიონ-გრუზინსკი)
  • ბიანკა – “ჭირვეულის მორჯულება” (რეჟისორი: ჰილარი ვუდი)
  • კატა – “ცხოველთა ფერმა” (რეჟისორი: გაი მასტერსონი)
  • ეკა – “undergroundXXI@yahoo.com ან რამდენიმე სიზმარი ბედნიერ ცხოვრებაზე” (რეჟისორი: ქეთი დოლიძე)
  • ვეფხვის დედა – ხალხური ბალადა “ვეფხისა და მოყმისა” (რეჟისორი: გიორგი სიხარულიძე)
  • ალოპე – “იკაროსი” (რეჟისორი: ნუგზარ ბაგრატიონ-გრუზინსკი)
  • მეა – “მეა და იო” (რეჟისორი: კოტე აბაშიძე)
  • ქალი – “გაზაფხული მაინც მოვა” (რეჟისორი:  ნუგზარ ბაგრატიონ-გრუზინსკი)
  • პეტრა – “ხალხის მტერი” (რეჟისორი: გოგი ქავთარაძე)
  • გოგო – “ორნი, აქა, იქ…” (რეჟისორი:  ნუგზარ ბაგრატიონ-გრუზინსკი)
სანდრო ახმეტელის სახელობის სახელმწიფო დრამატული თეატრი:
  • ექიმი – “სასტუმრო ორი სამყაროს გასაყარზე” (რეჟისორი: გოგა თავაძე)
  • ცუნეკო – “მაგიის საოცრებანი” (რეჟისორი: გოგა თავაძე)
  • ლოლა – “შავი კეტები” (რეჟისორი: დიმიტრი ხვთისიაშვილი)
  • ჯადოქარი – “შობის ღამის სიზმარი” (რეჟისორი: ზვიად მებაღიშვილი)
  • ლიცი – “წარღვნა” (რეჟისორი: ნუგზარ გაჩავა)
  • ფერია – “სხვა ახალი ზღაპარი”  (რეჟისორი: ზვიად მებაღიშვილი)
  • ქალი – “ვაჟა” (რეჟისორი: ოთარ ბაღათურია)
  • ფილოლოგი – “სამი მინი დანაღმული პიესა” (რეჟისორი: ხათუნა ბედელაძე)
  • ქალი – “ჭურში”  (რეჟისორი: ოთარ ბაღათურია)
  • ლედი მილფორდი – “ვერაგობა და სიყვარული” (რეჟისორი: ნუგზარ ლორთქიფანიძე)
ნოდარ დუმბაძის სახელობის მოზარდმაყურებელთა თეატრი:
  • სიდონია – “კურდღელი” (რეჟისორი: მარიამ გაგლოშვილი)
  • სტუდენტი – “მზიანი ღამე” (რეჟისორი: გოგი ქავთარაძე)
გიგა ლორთქიფანიძის სახელობის რუსთავის დრამატული თეატრი:
  • რაგხილდი – “ბრძოლა ტახტისთვის” (რეჟისორი: გოგი ქავთარაძე)
თეატრალური სარდაფი რუსთაველზე:
  • რანევსკაია – “ვთამაშობთ ჩეხოვს” (რეჟისორი: გოგი ქავთარაძე)
  • ქეთო მამიდა – “მე ვხედავ მზეს” (რეჟისორი: გოგი ქავთარაძე)

კინო და ტელე როლები:

  • პეტრა – “Dub Land” (რეჟისორი: ე. ებრაჰიმიანი)
  • ნანა – “კაცი” (რეჟისორი: გიორგი კაჭარავა)
  • მდივანი – “ქრისტეს საფლავზე ანთებული სანთელი” (რეჟისორი: რეზო ჩხეიძე)
  • თამარ მეფე – “თამარ მეფე” (რეჟისორი: ლევან ლომაშვილი)
  • ლიდია გასვიანი – საქართველოს საზოგადოებრივი მაუწყებლობის პროექტი (რეჟისორი: ლევან ახობაძე)
  • მარიამ დედოფალი – “მარიამ დედოფალი” (რეჟისორი: შალვა შენგელია)
  • ნია – “ვაკანსია მკვლელის თანამდებობაზე” (რეჟისორი: ბესო სოლომონაშვილი)
  • გამომძიებელი ხათუნა – “ხელოვნური სუნთქვა” (რეჟისორი: გიორგი ლიფონავა)

რადიოთეატრი:

  • ოგატა – “მეშვიდე საყვირი” (რეჟისორი: მამუკა მაღულარია)
  • ქეთრინი – “მშვიდობით, იარაღო!” (რეჟისორი: ზურაბ კანდელაკი)
  • მარინა ვლადი – “შეაჩერეთ ჰამლეტი” (რეჟისორი: მამუკა მაღულარია)
  • ტუსინკა – “მოკლე ჩართვა” (რეჟისორი: ზურაბ კანდელაკი)
  • “მირბის, მიმაფრენს უგზო-უკვლოდ ჩემი მერანი” ( საქართველოს საზოგადოებრივი მაუწყებელი)