Geo

მსახიობები

პაატა კიკვაძე

ნოდარ დუმბაძის სახელობის მოზარდმაყურებელთა თეატრის მსახიობი.
დაამთავრა საქართველოს შოთა რუსთაველის სახელობის სახელმწიფო უნივერისტეტი.

 

ილიაუნის თეატრში შესრულებული როლები:

  • ჟერონტი - "სკაპენის ოინები" (რეჟისორი: გოგა ქაჩიბაია)
  • აშილი - "წმინდა ანტუანის სასწაული" (რეჟისორი: გაგა გოშაძე)

 

მნიშვნელოვანი როლები სხვა თეატრებში:

ნოდარ დუმბაძის სახელობის მოზარდმაყურებელთა თეატრი:

 

  • ზედამხედველი – "ჯუჯა ცხვირი" (რეჟისორი: გიორგი თავაძე)
  • ვახტანგ გარიკი-ვაჩნაძე - “რექვიემი“ (რეჟისორი: ლილი ბურბუთაშვილი)
  • სამხედროს მასწავლებელი – "მე ვხედავ მზეს" (რეჟისორი:დიმიტრი ხვთისიაშვილი)
  • მღვდელი – "იავნანამ რა ჰქმნა?" (რეჟისორი: ოთარ ბაღათურია)
  • დახტინგური – "ნაცარქექია" (რეჟისორი: დიმიტრი ხვთისიაშვილი)
  • ბაზელ-ბუზელი –  "მაკნატუნა" (რეჟისორი: თამარ თუხარელი)
  • ცხენი –  "სათაგური" (რეჟისორი: ოთარ ბაღათურია)
  • მამა –  "კარებს აჯახუნებენ" (რეჟისორი: მაია ჩართოლანი)


კონსტანტინე გამსახურდიას სახელობის სოხუმის სახელმწიფო დრამატული თეატრი:

 

  • ალ-რაზაკი –  "ღალატი" (რეჟისორი: გოჩა კაპანაძე)
  • ეფრეიტორი – "სრბოლა" (რეჟისორი: რობერტ სტურუა, დავით ხინიკიძე)
  • სოცინიოს ველუტოს –  "კორიოლანოსი" (რეჟისორი: ალექსანდრე ქანთარია)
  • ლომი – "მოგზაურობა სიზმარეთში"(რეჟისორი: გია კიტია)
  • ერვინი – "ორი ნოველა" (რეჟისორი: ლევან  წულაძე)
  • უცხოპლანეტელი – "ქალი ყვავილით" (რეჟისორი:გიზო ჟორდანია)
  • მამაო – "ადრენალინი" (რეჟისორი: ბექა ქავთარაძე)
  • რეჟისორი –  "ავტორის მაძიებელი ექვსი პერსონაჟი" (რეჟისორი: ბადრი  წერედიანი)
  • შიფონე – "მიზანთროპი" (რეჟისორი: ნუგზარ ლორთქიფანიძე)
  • კომპანიის დირექტორი – "ეწერში მდგარი თხმელა" (რეჟისორი: გიორგი თავაძე)
  • ბნელი კაცი, სტუდენტი –  "ირმის უკანასკნელი ბღავილი“ (რეჟისორი: ნუგზარ ლორთქიფანიძე)
  • ბრმა – "ვინა სთქვა, რომ ფასკუნჯი არ არსებობს?!" (რეჟისორი: გოჩა კაპანაძე)
  • კუზია – "ემიგრანტები“ (რეჟისორი:ლევან წულაძე)
  • ჯარისკაცი –  "ვიწრო ბილიკი ჩრდილოეთისკენ" (რეჟისორი:დავით საყვარელიძე)
  • იქსი –  "ემიგრანტები" მიხედვით "ემიგრაცია N“ (რეჟისორი: ბექა ქავთარაძე)
  • ჭინკა, გერასიმე, სიპრტო, სათუთია –  "მე, ბებია, ბაბუა და ჭინკები“ (რეჟისორი: გიორგი თავაძე)
  • ბუდღანა –  "ჭკუისა მჭირს" (რეჟისორი:კოტე მირიანაშვილი)
  • აფხაზი მეომარი –  "კომანის გულწითელა თეთრი მტრედი“ (რეჟისორი: სოსო ნემსაძე)
  • ჯიბო კვანტრიშვილი – "გუშინდელნი“ (რეჟისორი: გოჩა კაპანაძე)
  • კურიო –  "კინკასის უცნაური გარდაცვალება" (რეჟისორი:გიორგი თავაძე)


მიხეულ თუმანიშვილის სახელობის კინომსახიობთა თეატრი:

 

  • შაშია კუტუბიძე – "ჰარალეთი – ჰარალეთი" (რეჟისორი: ნუგზარ ბაგრატიონ–გრუზინსკი)
  • პოლიციელი, მოსამსახურე –  "რევიზორი" (რეჟისორი: ოთარ ეგაძე)


სამეფო უბნის თეატრი:

 

  • ექიმი –  "ვოიცეკი" (რეჟისორი: მიხეილ მესტვირიშვილი)
  • კაცი –  "სანამ ერთმანეთს გავიცნობდით" (რეჟისორი: გიორგი ქაჩიბაია)


თეატრი "გლობუსი":

 

  • მამა – ექსპერიმენტული სპექტაკლი "ბებია" ლინჩის ფილმის მიხედვით (რეჟისორი:გიორგი ქაჩიბაია)