Geo

მსახიობები

დავით ველიჯანაშვილი

დაამთავრა შოთა რუსთაველის სახელობის თეატრისა და კინოს სახელმწიფო უნივერსიტეტის სამსახიობო ფაკულტეტი.

 


ილიაუნის თეატრში შესრულებული როლები:

  • ედი ლეჰნერი - „ძრავა“ (რეჟისორი: ოთარ ეგაძე)
  • მთხრობელი; ფედია; ლექტორი - „ხარმსი“ (რეჟისორი: ოთარ ეგაძე)
  • ოლივეტი - „ოპერა მაფიოზო“ (რეჟისორი: გაგა გოშაძე)
  • გურამ გვილავა - „სიზმრები სინანულისანი (რეჟისორი: ოთარ ეგაძე)
  • ჟიუსტ ლებლან - "ბრიყვთა ვახშამი" (რეჟისორი: ოთარ ეგაძე)
  • მცველი - "ანტიგონე" (რეჟისორები: გაგა გოშაძე, ანდრია ვაჭრიძე)
  • კრიგსი - "ჩარლის დეიდა" (რეჟისორი: კახა გოგიძე)
  • ექიმი - "წმინდა ანტუანის სასწაული" (რეჟისორი: გაგა გოშაძე)

 

მნიშვნელოვანი როლები სხვა თეატრში:

თეატრალური სარდაფი ვაკეში:

  • გარი - „ხმაური სცენის მიღმა“ (რეჟისორი: ოთარ ეგაძე)
  • ტურმანი  - „ეჭვის ჭია“ (რეჟისორი: ოთარ ეგაძე)
  • მავნე N2 - "გველისმჭამელი" (რეჟისორი" ლევან წულაძე)
     

თეატრალური სარდაფი რუსთაველზე:

  • ილარიონი  - „მე, ბებია, ილიკო და ილარიონი“ (რეჟისორი: გოჩა კაპანაძე)
  • თავადი ფანტიაშვილი  -  „ბრილიანტი“ (რეჟისორი: გოჩა კაპანაძე)
  • ჯიმშერი  - „მკაცრი ქალიშვილები“ (რეჟისორი: გოგი ქავთარაძე)
  • გამომძიებელი  - „თეთრი ბაირაღები“ (რეჟისორი: გოგი ქავთარაძე)
  • დარისპანი  - „დარისპანის გასაჭირი“ (რეჟისორი: გოჩა კაპანაძე)
     

სოხუმის სახელმწიფო დრამატული თეატრი:

  • თემო კუპატაძე - „პრემიერა“ (რეჟისორი: დიმიტრი ღვთისიაშვილი)
  • ბოქაული - „ჭკუისა მჭირს“ (რეჟისორი: კოტე მირიანაშვილი)
  • რუსი ოფიცერი  - „კომანის გულწითელა თეთრი მტრედი“ (რეჟისორი: სოსო ნემსაძე)
  • ჯვებე ქოლორდავა - „გუშინდელნი“ (რეჟისორი: გოჩა კაპანაძე)
  • ლეონარდო - "კინკასის უცნაური გარდაცვალება" (რეჟისორი: გოგა თავაძე)
     

თავისუფალი თეატრი:

  • მამა -  „სისხლიანი ქორწილი“ (რეჟისორი: გოჩა კაპანაძე)

 

კინო და ტელე ტოლები:

  • ჩრდილი - მხატრული ფილმი "ეპოსი" (რეჟისორი: ბენ ჰოპკინსი)
  • იურისტი - სერიალი "ჟამი ყვავილობისა" (რეჟისორი: ლაშა ცერიაშვილი)
  • ილია - სერიალი "შუა ქალაქში" ("ღამის შოუს სტუდია")
  • პოლიციელი - მხატვრული ფილმი "კრედიტის ლიმიტი" (რეჟისორი: ნუცა ალექსი-მესხიშვილი)

 

  • საზოგადოებრივი მაუწყებლის რადიო  FM 102.4 დილის გადაცემა „პიკი საათის“ -  წამყვანი
  • საზოგადოებრივი მაუწყებლის საბავშვო ტელე-გადაცემის „პეპე და მეგობრები“ -  წამყვანი