მაყაშვილი რუსკა

Facebook
Google+
Twitter

შოთა რუსთაველის სახელობის სახელმწიფო დრამატული თეატრის მსახიობი.
დაამთავრა  თბილისის შოთა  რუსთაველის თეატრისა და კინოს სახელმწიფო უნივერსიტეტის სამსახიობო ფაკულტეტი და ვახტანგ ჭაბუკიანის სახელობის თბილისის საბალეტო ხელოვნების სახელმწიფო სასწავლებელი.

ილიაუნის თეატრში შესრულებული როლები:

მნიშვნელოვანი როლები სხვა თეატრებში:

შოთა რუსთაველის სახელობის სახელმწიფო დრამატული თეატრი:
  • გოგო – “კვერცხი” (რეჟისორი: სანდრო მრევლიშვილი)
  • ქორო – “ბიდერმანი და ცეცხლის წამკიდებელნი” (რეჟისორი: რობერტ სტურუა)
  • ქეთი – “დაბოლილი მთვარე” (რეჟისორი: გოგა თავაძე)
  • მასხარა მარია – “როგორც გენებოთ ანუ შობის მეთორმეტე ღამე” (რეჟისორი: რობერტ სტურუა)
  • ანასტასია – “კონკია” (რეჟისორი: რობერტ სტურუა)
  • მაიკო ბაწაშვილი – “სულიერი არსებები” (რეჟისორი: დავით საყვარელიძე)
  • ქორეოგრაფიული სპექტაკლი “ჰარირა” (დამდგმელი ქორეოგრაფი: მარიამ ალექსიძე)
  • კლეონიკე – “ლისისტრატე” (რეჟისორი: დავით საყვარელიძე)
  • ნესტანი – “საპნის ოპუსი” (რეჟისორი: მაკა ნაცვლიშვილი)
  • ქორეოგრაფიული სპექტაკლი “შექსპირი – სიყვარული” (დამდგმელი ქორეოგრაფი: მარიამ ალექსიძე)
  • წმინდა ნინო – “ბედი ქართლისა” (რეჟისორი: რობერტ სტურუა)

მუსიკისა და დრამის თეატრი:

  • სარა კეინი – “ფსიხოზი 4:48” (რეჟისორი: მაკა ნაცვლიშვილი)

კინო და ტელე როლები:

  • ანჩო – სერიალი “გოგონა გარეუბნიდან” (რეჟისორი: დავით ჭაბაშვილი)
  • კატო – სერიალი “შუა ქალაქში” (Night Show Studio)
  • მილო – სერიალი “პარადოქსი” (რეჟისორი: ზურა მენთეშაშვილი)
  • ირინკა – სერიალი “ჩემი ცოლის დაქალები” (რეჟისორი: გიორგი ლიფონავა)
  • ირინკა – მხატვრული ფილმი “ოცნების ქალაქი” (რეჟისორი: დათო იმედაშვილი)
  • ქეთი – მხატვრული ფილმი “გული +” (რეჟისორი: ირაკლი ჩხიკვაძე)
  • პეპი – მხატვრული ფილმი “ანოს და ვანოს თავგადასავალი” (რეჟისორი: ლევან დაბრუნდაშვილი)
  • კლარა – მხატვრული ფილმი “ცელქი ბავშვები” (რეჟისორი: ზურა მენთეშაშვილი)
  • კლარა – მხატვრული ფილმი “ცელქი ბავშვები 2” (რეჟისორი: ზურა მენთეშაშვილი)
  • კლარა – მხატვრული ფილმი “თამაში” (რეჟისორი: ზურა მენთეშაშვილი)
სატელევიზიო პროექტი “ცეკვავენ ვარსკვლავები” – წამყვანი და ამავე პროექტის გამარჯვებული
სატელევიზიო პროექტი “საქართველოს ხმა” – წამყვანი
სატელევიზიო პროექტი “X-factor” – წამყვანი
სატელევიზიო პროექტი “ნიჭიერი” – წამყვანი და ამავე პროექტის ჟიურის წევრი
სატელევიზიო პროექტი “საქართველოს ვარსკვლავი”- წამყვანი