ლეჟავა ნინო

Facebook
Google+
Twitter

 

დაამთავრა შოთა რუსთაველის სახელობის თეატრისა და კინოს სახელმწიფო უნივერსიტეტი.

ნოდარ დუმბაძის სახელობის მოზარდმაყურებელთა თეატრის მსახიობი.

ილიაუნის თეატრში შესრულებული როლები:

მნიშვნელოვანი როლები სხვა თეატრებში:

თეატრი “ძველი სახლი”:

  • პირველი ვიოლინო/სამკუთხედი არფა – “მარტორქები” (რეჟისორი: სანდრო მრევლიშვილი)
  • ჟუსტინა – “კვერცხი” (რეჟისორი: სანდრო მრევლიშვილი)
  • ეკატერინე ჭავჭავაძე – “ბედი მგოსნისა” (რეჟისორი: სანდრო მრევლიშვილი)
  • კლეოპატრა – “მატყუარები” (რეჟისორი: სანდრო მრევლიშვილი)

თეატრალური სარდაფი რუსთაველზე:

  • ქალი – “ადამინის ხმა” (რეჟისორი: თამაზ იმნაძე)
  • მონო სპექტაკლი – “უცნობი ქალის წერილი” (რეჟისორი: ლაშა მესხი)
  • გოგონა – “ორი კუნძული ზღვაში” (რეჟისორი: ლილი ბურბუთაშვილი)
  • ჯესი – “ღამე მშვიდობისა დედა” (რეჟისორი: ნინო ლიპარტიანი)
  • მარი – “მოიხედე მრისხანების ჟამს” (რეჟისორი: ნინო შოთაძე)
  • ნატაშა – “ფანჯარა” (რეჟისორი: ლელა ჭინჭარაული)
  • ნელი – “პრემიერა” (რეჟისორი: დიმიტრი ხვთისიაშვილი)
  • თიკო – “ახალგაზრდები” (რეჟისორი: დიმიტრი ხვთისიაშვილი)
  • ლაურა – “ა.ს.ა” (რეჟისორი: ნინო შოთაძე)
  • ორი სხვადასხვა მოხუცი კაცი/უსქესო სახლმმართველი/დემონი – “ინკასატორი ატარებს პრადას” (რეჟისორი: გიორგი ქაჩიბაია)

“თეატრი ათონელზე”:

  • ადა – “უჩვეულო რეპეტიცია” (რეჟისორი: გოგი თოდაძე)
  • ახალგაზრდა ბიჭი ვინსი – “დამარხული ბავშვი” (რეჟისორი: გიორგი ქაჩიბაია)

ნოდარ დუმბაძის სახელობის მოზარდმაყურებელთა თეატრი:

  • პანტერა – “ზღაპარი მუსიკის შესახებ” (რეჟისორი: მიხეილ ანთაძე)
  • გულიკო – “თითით საჩვენებელი” (რეჟისორი: გიორგი ქაჩიბაია)
  • ქალი – “გაკვეთილი” (რეჟისორი: ლევან ქობლიანიძე)
  • ყაჩაღების მეთაური ბოშა – “ბრემენელი მუსიკოსები” (რეჟისორი: ეკატერინე შარიქაძე)
  • დედოფალი – “თოვლის დედოფალი” (რეჟისორი:თამარ თუხარელი)
  • მარინა – “სტუმარი” (რეჟისორი: გიორგი ქაჩიბაია)
  • ბებია – “კარებს აჯახუნებენ” (რეჟისორი: მაია ჩართოლანი)
  • დედინაცვალი “ფიფქია და შვიდი ჯუჯა” (დიმიტრი ხვთისიაშვილი
  • ვერა – “დეჟა ვუ” (რეჟისორი: ხათუნა მილორავა)
  • ცეკვის მასწავლებელი – “ჩვენ გველის დიდება” (რეჟისორი: მანანა ბერიკაშვილი)
  • ინგა – “კუკარაჩა” (რეჟისორი: ოთარ ბაღათურია)
  • დედა – “ამიკო” (რეჟისორი: ოთარ ბაღათურია)
  • კარიესი – “მავნე სტუმრები” (რეჟისორი: ხათუნა ბედელაძე)

თეატრი “გლობუსი”:

  • მკვდარი ქალი – თეატრალური ექსპერიმენტი “ბებია” (რეჟისორი: გიორგი ქაჩიბაია)

სამეფო უბნის თეატრი:

  • ნინო – “სანამ ერთმანეთს შევხვდებოდით” (რეჟისორი: გიორგი ქაჩიბაია)

კინო და ტელე როლები:

  • ირმა – სერიალი “ოცდაშვიდი დრაკონი” (რეჟისორი: ბესო გიორგობიანი)
  • ჭორიკანა მეზობელი – სერიალი “ყავა და ლუდი” (რეჟისორი: ზაზა ბუაძე)
  • მარინა – სერიალი “ცხელი ძაღლი” (რეჟისორი: ზაზა ურუშაძე)
  • ციალა – სერიალი “მუსკულები” (რეჟისორი: შალვა რამიშვილი)
  • მთხრობელი/ბულბული/მექანიკური ბულბული/მსახური გოგონა – ტელე-ზღაპარი “ბულბული” (რეჟისორი: თინათინ ჭაბუკიანი)
  • ლილი – მხატვრული ფილმი “თბილისი ჩემი სახლია” (რეჟისორი: ერეკლე ბადურაშვილი)
  • სოფო – მხატვრული ფილმი “აქ თენდება” (რეჟისორი: ზაზა ურუშაძე)
  • ქართველი გოგო – მხატვრული ფილმი “შემოდგომა” (რეჟისორი: ოსჯან ალფერ)
  • იაჰუ – მხატვრული ფილმი “რენე მიდის ჰოლივუდში” (რეჟისორი: ალექსანდრე ცაბაძე)
  • დედა – ჯეოსელის კინოალმანახი “სპილენძი” (რეჟისორი: გიორგი ქობალია)
  • მკითხავი – მხატვრული ფილმი “კრედიტის ლიმიტი” (რეჟისორი: ნუცა ალექსი-მესხსიშვილი)
  • ნარკო-დილერი – მხატვრული ფილმი “ზღვარი” (რეჟისორი: მარიამ ქაცარავა)
  • პატიმრის ცოლი – მხატვრული ფილმი “გრძელი ნათელი დღეები” (რეჟისორი: ნანა ექვთიმიშვილი, სიმონ გროსი)
  • ქეთი – ტელეფილმი “მაგრამ რა მერე” (რეჟისორი: რამაზ იოსელიანი)
  • ნაილა ხუნწარია – სერიალი “ჩემი ცოლის დაქალები” (რეჟისორი: გიორგი ლიფონავა)