ჩაჩუა ქეთი

Facebook
Google+
Twitter

დაამთავრა შოთა რუსთაველის სახელობის თეატრისა და კინოს სახელმწიფო უნივერსიტეტი.
ნოდარ დუმბაძის სახელობის მოზარდმაყურებელთა თეატრის მსახიობი.

ილიაუნის თეატრში შესრულებული როლები:

მნიშვნელოვანი როლები სხვა თეატრებში:

ნოდარ დუმბაძის სახელობის მოზარდმაყურებელთა თეატრი:
  • კაჭკაჭი –  “ავი ლომისგან დღეს, ვინ გადაარჩენს ტყეს?” (რეჟისორი: ოთარ ბაღათურია)
  • ტყის ბინადარი – “შვლის ნუკრის ნაამბობი” (რეჟისორი: ნიკოლოზ საბაშვილი)
  • კაა –  “მაუგლი” (რეჟისორი: ნიკოლოზ საბაშვილი)
  • კლარა –  “მეფე ლირი თავშესაფარში” (რეჟისორი: ოთარ ბაღათურია)
  • მღრღნელი, პაჟი –  “ჯუჯა ცხვირი” (რეჟისორი: გიორგი თავაძე)
  • კესარია – “მე ვხედავ მზეს” (რეჟისორი: დიმიტრი ხვთისიაშვილი)
  • წამყვანი – “ირინეს ბედნიერება” (რეჟისორი: დიმიტრი ხვთისიაშვილი)
  • მარეკი –  “მარეკ პეგუსის თავგადასავალი” (რეჟისორი: მიხეილ ანთაძე)
  • მარინა –  “სტუმარი” (რეჟისორი: გიორგი ქაჩიბაია)
  • თაგვი თაგვილდა –  “მაკნატუნა” (რეჟისორი: თამარ თუხარელი)
  • კაროლინა –  “კოლხეთის შვილობილნი” (რეჟისორი: რაჟდენ  კერვალიშვილი)
  • ოფელია –  “თითით საჩვენებელი” (რეჟისორი: გიორგი ქაჩიბაია)
  • პანტერა, ვეფხვი – “ზღაპარი მუსიკის შესახებ” (რეჟისორი: მიხეილ ანთაძე)
  • ფერია –  “ალისფერი ყვავილი” (რეჟისორი: ანატოლი ლობოვი)
  • გუია –  “ტალღები ნაპირისკენ მიისწრაფიან” (რეჟისორი: გეგა ქურციკიძე)
  • მეზობელი, მოსწავლე –  “მზიანი ღამე” (რეჟისორი: გიორგი  ქავთარაძე)
  • ბებია – “კატის ზღაპარი” (რეჟისორი: მიხეილ ანთაძე)
თავისუფალი თეატრი:
  • ოფელია –  “ჰამლეტი” (რეჟისორი: ავთანდილ ვარსიმაშვილი)
  • სიკვდილი –  “რექვიემი კარს მიღმა”(რეჟისორი: ალეკო ესვანჯია)
  • მაია –  “თავადის ქალი მაია” (რეჟისორი: გიორგი სავანელი)
  • მარტირიო –  “ბერნარდა ალბას სახლი” (რეჟისორი: გოჩა კაპანაძე)
თეატრალური სარდაფი რუსთაველზე:
  • ლიფტიორი –  “ლიფტიორი” (რეჟისორი: ლევან წულაძე)
  • რეჟისორის ასისტენტი –  “სექსუალური რევოლუცია” (რეჟისორი: ნინო ბასილია)
სამეფო უბნის თეატრი:
  • მარია –  “ვოიცეკი” (რეჟისორი: მიხეილ მესტვირიშვილი)
ქუთაისის ლადო მესხიშვილის სახელობის სახელმწიფო დრამატული თეატრი:
  • ლეო – “სიკვდილისთვის განწირული ათეული” (რეჟისორი: პაატა მილორავა)
მიხეილ თუმანიშვილის სახელობის კინომსახიობთა თეატრი:
  • ლაკი – “გოდოს მოლოდინში” (რეჟისორი: გიორგი აფხაზავა)
სოხუმის დრამატული თეატრი:
  • აგრაფინა –  “გუშინდელნი” (რეჟისორი: გოჩა კაპანაძე)